Temizlik İçin 14 Önemli Bilgi

Ev temizliğinde işinize çok yarayacak bazı pratik bilgiler;

1-Beyaz kalıp sabunu rendeleyip sıcak suda eritip 5 kiloluk bidona koyun gerektiğinde mutfak dolaplarınızı, fırınınızı, halılarınızı, koltuklarınızı silebilirsiniz.

2-Şampuanı su dolu kovaya döküp camlarınızı hiç kurulama yapmadan silebilirsiniz. Ayriyetten camsil ile doldurup tozda alabilirsiniz.

3-Bulaşık makinesi tabletini 5 bardak sıcak suda eritip biraz da içine parlatıcı sıkıp halılarınızı koltuklarınızı silebilirsiniz. Ayriyetten aynı işlemi yağlı mutfak dolaplarında uygulayabilirsiniz. Sonuç mükemmel.

4-Halınıza diyelim ki çay döküldü direk üzerine parlatıcı döküp silin, çay lekesinden eser kalmayacak.

5-Duşakabininizi çesmelerinizi parlatıcıyla silerseniz parlak durur.

6-Bakırlarınızı ve çeşmelerinizi ve küflenen metallerinizi ketçapla ovarsanız ilk günkü gibi olacaktır.

7-Tencere çaydanlık ve tavalarınızı cifi normal bir market poşetine döküp ovalarsanız pırıl pırıl olacaktır.

8-Mutfak tezgahınızın köşelerinde silikonlar siyaha dönüştüyse pamuğa domestos döküp sabaha kadar bekletin karalıktan eser kalmayacaktır.

9-Ben denemedim ama toz alırken vazelini bezinize sürüp öyle toz alırsanız tozlanma gecikiyormuş.Yada Bim’de A101’de satılan mavi silikonlu su var ben onu kullaniyorum onla toz alırsanız tozlanma gecikiyor, ama dikkat edin parkeye damlamasın çok kayganlastırıyor.

10-Pimapenlerinizin temiz olması için cif ve poşet çok işe yarıyor.

11-Çıkmayan etiketlerinizden kurtulmak istiyorsanız fön makinesini tutun ısınsın yormadan çıkacaktır.

12-Beyaz çamaşırların daha beyaz olmasını istiyorsanız makinayı en yüksek ısıda beklemeye alın yıkarken de çamaşır suyu ve beyaz kalıp sabunda kullanırsanız daha beyaz olacaktır.

13-Ben denemedim ama perdeleri beyazlatmak için bulaşık makinesi tabletini de kullananlar var yıkamadan perdeyle beraber kazana koyabilirsiniz.

14-Elma sirkesi yada beyaz sirke temizlikte aklınıza nereleri geliyorsa kullanabilirsiniz. Mikropları Öldürür.

Alıntı…