Kaç Şeritli Olsun?

Adamın biri Kaliforniya’da sahil kıyısında yürürken bir şişe bulur. Şişenin mantarını açar açmaz içinden bir cin çıkar. Cin adama der ki:

─ Beni şişe içinde hapsolmaktan kurtardın, şimdi benden bir şey dile. Yalnız iyi düşün çünkü bir tek dilekte bulunabilirsin.

Adam düşünür taşınır ve;

─ Ben hayatım boyunca Hawai’ye gitmek istedim ama beni deniz tuttuğu için gemiye binemiyorum, uçaktan da çok korkarım. Hawai’ye gidebilmem için bana buradan oraya bir yol yap.

Cin düşünür;

─ Bak, bu gerçekten muazzam bir iş, der. Okyanusun içine o yolu taşımak için yerleştirilmesi gereken yüz binlerce kolonu, o kolonların deniz dibine çakılmasını, daha sonra da yolun kaplanması için gereken milyonlarca ton malzemeyi düşün. Gerçekten çok zor bir olay. Normalde ben böyle bir şey söylemem ama gel sen vazgeç bu dileğinden başka bir dilekte bulun.

Adam tekrar düşünür;

─ Peki, der. Hawai’ye yol dileğimden vazgeçiyorum. Bana kadınları nasıl anlayacağımı öğret. Onları neler mutlu eder, neler mutsuz? Kadınları gerçekten etkileyip harekete geçiren şeyler nelerdir? Değişik ruh durumlarını nasıl anlarım?

Cin boynu bükük, sorar:

─ Yolu kaç şeritli istiyorsun?